Home » Shop » LG 43” UHD 4K Smart TV with AI ThinQ 43UP7550
LG LED Smart TV 43 inch LM6300 Full HD HDR
LG LED Smart TV 43 inch LM6300 Full HD HDR ₦0.00
Back to products
LG Smart TV 55” UHD 4K With AI ThinQ 55UN6800PVA
LG Smart TV 50” UHD 4K With AI ThinQ 50UN6800PVA ₦0.00
LG 43” UHD 4K Smart TV with AI ThinQ 43UP7550
₦0.00
Screen size 43 Inches
Connectivity technology Wi-Fi, USB
Brand LG
Resolution 4K
Display technology LED
Model name 43UP7550
Refresh rate 60.
Special features Smart
Model year 2021
Colour Black
Out of stock
Compare
Add to wishlist
Categories: Electronics, Smart TV, TV
Description
LG 43” UHD 4K Smart TV with AI ThinQ 43UP7550 – General Information:
LG 43” UHD 4K Smart TV with AI ThinQ 43UP7550 – Key Features:
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “LG 43” UHD 4K Smart TV with AI ThinQ 43UP7550” Cancel reply
Compare
LG Home Theatre AV Receiver 10 ARX
Home Theatres & DVD Players, Home Theatre, Electronics
₦0.00
  • Brand: LG
  • Power Output - Total: 2300W
  • 4.2Ch
  • Bass Blast
  • Dual Subwoofer
  • BT, Smart DJ
  • HDMI 3 in & 1 out
LG TV LED Smart 50 Inch 4K 50UM7340
TV, Smart TV, Electronics
  • AI Smart. The New Smart Evolved by AI.
  • 4K Resolution A New Standard for High Definition
  • Quad-Core Processor The Origin of 4K Images
  • True Color Accuracy
  • 4K Active HDR for Incredible Detail
  • DTS Virtual:X Adding Another Dimension to Sound
LG Home Theatre System AUD LHD667 4.2CH 600W
₦376,000.00
  • 600 W
  • 2.2 CH
  • SECURITY
  • 2 Speakers
  • Bluetooth
  • DVD AUDIO
  • HDMI, USB
Sony Home Theatre HT-S500RF 5.1ch Dolby Digital Soundbar
Electronics, Home Theatres & DVD Players, Sound Bar
₦745,000.00
  • Premium Design Diamond shape Punching metal Grill
  • Dolby Digital Audio for Real 5.1 Ch experience with
  • Realize high sound pressure with 1000W Power output
  • Additional Front Tweeter for high sound clarity
  • Powerful Bass with 18 cm big Subwoofer
  • Easy & Clean Set-up straight out of the box1
Sony Home Theatre SHAK-X30D Audio System, Party Speaker with Lighting
  • Bring the party! Add impact to all your music with high power and soul-shaking bass
  • Speaker lighting and customizable party lighting that changes color and sync to the beat
  • Party Features! Motion Control via Fiestable application, DJ effects, 2 x Mic input for Karaoke
  • Guitar input lets the SHAKE-X30D serve as a guitar amp and speaker
Hisense Laser TV 100 Inch 4K Ultra HD Smart
TV, Smart TV, Electronics, Ultra HD
  • 100-inch ambient light rejection screen for light or dark environments
  • Four embedded Harman Kardon speakers PLUS a wireless subwoofer
  • DLP technology gives you super smooth, clear images in fast action scenes and sports
  • Laser technology produces amazing colors and contrasts with 180 degree viewing angles
  • Dimensions: Subwoofer (6.5”W x 14.2”D x 13.4”H) & Laser TV (24.0”L x 8.1”H x 15.7”W)
Sony Television 55 Inches 4K Smart/Android TV KD
TV, ANDROID TV, Electronics
  • Brand: Sony
  • Size: 55 Inches
  • USB Port: Yes
  • HDMI: Yes
  • 4K
  • HDR
  • Smart/Android
LG HIFI Audio System AUD 990K (BABA)
Electronics, Home Theatres & DVD Players
  • All In One HiFi System
  • Xboom
  • 18000W RMS