Home » Shop » LG 43” UHD 4K Smart TV with AI ThinQ 43UP7550
LG LED Smart TV 43 inch LM6300 Full HD HDR
LG LED Smart TV 43 inch LM6300 Full HD HDR ₦0.00
Back to products
LG Smart TV 55” UHD 4K With AI ThinQ 55UN6800PVA
LG Smart TV 50” UHD 4K With AI ThinQ 50UN6800PVA ₦0.00
LG 43” UHD 4K Smart TV with AI ThinQ 43UP7550
₦0.00
Screen size 43 Inches
Connectivity technology Wi-Fi, USB
Brand LG
Resolution 4K
Display technology LED
Model name 43UP7550
Refresh rate 60.
Special features Smart
Model year 2021
Colour Black
Out of stock
Compare
Add to wishlist
Categories: Electronics, Smart TV, TV
Description
LG 43” UHD 4K Smart TV with AI ThinQ 43UP7550 – General Information:
LG 43” UHD 4K Smart TV with AI ThinQ 43UP7550 – Key Features:
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “LG 43” UHD 4K Smart TV with AI ThinQ 43UP7550” Cancel reply
Compare
Hisense Laser TV 100 Inch 4K Ultra HD Smart
TV, Smart TV, Electronics, Ultra HD
₦4,500,000.00
  • 100-inch ambient light rejection screen for light or dark environments
  • Four embedded Harman Kardon speakers PLUS a wireless subwoofer
  • DLP technology gives you super smooth, clear images in fast action scenes and sports
  • Laser technology produces amazing colors and contrasts with 180 degree viewing angles
  • Dimensions: Subwoofer (6.5”W x 14.2”D x 13.4”H) & Laser TV (24.0”L x 8.1”H x 15.7”W)
LG Hi-Fi Audio System AUD 75OK (Mama)
Home Theatres & DVD Players, Home Theatre, Electronics
₦0.00
  • All In One HiFi System
  • Xboom
  • 1000W RMS
  • Multi Bluetooth
  • DJ
  • Sparkle Lighting
  • Vocal Effects&Karaoke star.
Sony DVD Home Theatre DAV-DZ350 5.1ch Dolby Digital System
  • Stylish Quartz Monolithic designed 5.1 channel System
  • Monolithic-Design 5.1-ch System with DVD Player
  • USB Movie Playback (Xvid Home and MPEG-4 Simple Profile)
  • Bluetooth connectivity supports only MP3
  • HDMI Output (Upscale 1080p for DVD)
  • Stylish Quartz design
  • BRAVIA Sync
  • No wifi, No internet, wired speakers, No aux, RCA and optical IN
  • very good sound quality
LG HIFI Audio System AUD 990K (BABA)
Electronics, Home Theatres & DVD Players
  • All In One HiFi System
  • Xboom
  • 18000W RMS
  • Multi Bluetooth
  • DJ
  • Sparkle Lighting
  • Vocal Effects&Karaoke star.
Logitech Stereo Headset H151
Electronics, Portable Audio & Headphones
LG Mini Audio System, Multi Color lighting, CL87 2350W
LG XBOOM CL87 2350W Mini Hi-Fi System
LG XBOOM CL87 2350W Mini Hi-Fi System – General Information: LG Hifi Mini System 2350 cranking watts, the party starts
Sony Home Theatre MHC-V21D Portable Party System
  • Compact & portable party system
  • Integrated DVD player with HDMI ARC
  • Bluetooth & NFC wireless connectivity
  • Angled speakers for a wider soundstage
  • Karaoke and guitar inputs
  • Speaker Light
Sony Home Theatre HT-RT40/MEA3 Cinema Soundbar
  • Real 5.1 channel surround sound provides immersive sound
  • One-touch wireless listening with NFC and Bluetooth
  • Music center app compatibility, Power Consumption: 85 W; Power Requirement: AC 220 - 240V, 50/60 Hz