Home » Shop » LG 43” UHD 4K Smart TV with AI ThinQ 43UP7550
LG LED Smart TV 43 inch LM6300 Full HD HDR
LG LED Smart TV 43 inch LM6300 Full HD HDR ₦0.00
Back to products
LG Smart TV 55” UHD 4K With AI ThinQ 55UN6800PVA
LG Smart TV 50” UHD 4K With AI ThinQ 50UN6800PVA ₦0.00
LG 43” UHD 4K Smart TV with AI ThinQ 43UP7550
₦0.00
Screen size 43 Inches
Connectivity technology Wi-Fi, USB
Brand LG
Resolution 4K
Display technology LED
Model name 43UP7550
Refresh rate 60.
Special features Smart
Model year 2021
Colour Black
Out of stock
Compare
Add to wishlist
Categories: Electronics, Smart TV, TV
Description
LG 43” UHD 4K Smart TV with AI ThinQ 43UP7550 – General Information:
LG 43” UHD 4K Smart TV with AI ThinQ 43UP7550 – Key Features:
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “LG 43” UHD 4K Smart TV with AI ThinQ 43UP7550” Cancel reply
Compare
LG Home Theatre AUD 675LHD Channel Sound Tower
Home Theatres & DVD Players, Home Theatre, Electronics
₦439,000.00
  • power: 1000W
  • Channel: 4.2ch
  • Type:  sound tower
  • powerful bass blast: Yes
  • Bluetooth: Yes
  • USB: Yes
  • 2speaker: Yes (2)
Sony Television 55 Inches 4K Smart/Android TV KD
TV, ANDROID TV, Electronics
₦0.00
  • Brand: Sony
  • Size: 55 Inches
  • USB Port: Yes
  • HDMI: Yes
  • 4K
  • HDR
  • Smart/Android
LG Home Theatre AV Receiver 10 ARX
  • Brand: LG
  • Power Output - Total: 2300W
  • 4.2Ch
  • Bass Blast
  • Dual Subwoofer
  • BT, Smart DJ
  • HDMI 3 in & 1 out
LG Hi-Fi Audio System AUD 550K (PIKIN)
Electronics, Home Theatres & DVD Players
  • All In One HiFi System
  • Xboom
  • 500W RMS
  • Multi Bluetooth
  • DJ
  • Sparkle Lighting
  • Vocal Effects&Karaoke star.
Sony Home Theatre HT-RT40/MEA3 Cinema Soundbar
  • Real 5.1 channel surround sound provides immersive sound
  • One-touch wireless listening with NFC and Bluetooth
  • Music center app compatibility, Power Consumption: 85 W; Power Requirement: AC 220 - 240V, 50/60 Hz
  • Enjoy your favorite playlist by just plugging in your USB
  • Tallboy speakers
LG HIFI Audio System AUD 990K (BABA)
  • All In One HiFi System
  • Xboom
  • 18000W RMS
  • Multi Bluetooth
  • DJ
  • Sparkle Lighting
  • Vocal Effects&Karaoke star.
Sony DVD Home Theatre DAV-DZ350 5.1ch Dolby Digital System
  • Stylish Quartz Monolithic designed 5.1 channel System
  • Monolithic-Design 5.1-ch System with DVD Player
  • USB Movie Playback (Xvid Home and MPEG-4 Simple Profile)
  • Bluetooth connectivity supports only MP3
  • HDMI Output (Upscale 1080p for DVD)
  • Stylish Quartz design
  • BRAVIA Sync
  • No wifi, No internet, wired speakers, No aux, RCA and optical IN
  • very good sound quality
Sony Home Theatre HT-S500RF 5.1ch Dolby Digital Soundbar
Electronics, Home Theatres & DVD Players, Sound Bar
₦745,000.00
  • Premium Design Diamond shape Punching metal Grill
  • Dolby Digital Audio for Real 5.1 Ch experience with
  • Realize high sound pressure with 1000W Power output