Home » Shop » LG 43” UHD 4K Smart TV with AI ThinQ 43UP7550
LG LED Smart TV 43 inch LM6300 Full HD HDR
LG LED Smart TV 43 inch LM6300 Full HD HDR ₦0.00
Back to products
LG Smart TV 55” UHD 4K With AI ThinQ 55UN6800PVA
LG Smart TV 50” UHD 4K With AI ThinQ 50UN6800PVA ₦0.00
LG 43” UHD 4K Smart TV with AI ThinQ 43UP7550
₦0.00
Screen size 43 Inches
Connectivity technology Wi-Fi, USB
Brand LG
Resolution 4K
Display technology LED
Model name 43UP7550
Refresh rate 60.
Special features Smart
Model year 2021
Colour Black
Out of stock
Compare
Add to wishlist
Categories: Electronics, Smart TV, TV
Description
LG 43” UHD 4K Smart TV with AI ThinQ 43UP7550 – General Information:
LG 43” UHD 4K Smart TV with AI ThinQ 43UP7550 – Key Features:
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “LG 43” UHD 4K Smart TV with AI ThinQ 43UP7550” Cancel reply
Compare
Sony Home Theatre HT-RT40/MEA3 Cinema Soundbar
Home Theatres & DVD Players, Home Theatre, Electronics
₦0.00
  • Real 5.1 channel surround sound provides immersive sound
  • One-touch wireless listening with NFC and Bluetooth
  • Music center app compatibility, Power Consumption: 85 W; Power Requirement: AC 220 - 240V, 50/60 Hz
  • Enjoy your favorite playlist by just plugging in your USB
  • Tallboy speakers
LG Home Theatre System AUD LHD667 4.2CH 600W
₦376,000.00
  • 600 W
  • 2.2 CH
  • SECURITY
  • 2 Speakers
  • Bluetooth
  • DVD AUDIO
  • HDMI, USB
Sony DVD Home Theatre DAV-DZ350 5.1ch Dolby Digital System
  • Stylish Quartz Monolithic designed 5.1 channel System
  • Monolithic-Design 5.1-ch System with DVD Player
  • USB Movie Playback (Xvid Home and MPEG-4 Simple Profile)
  • Bluetooth connectivity supports only MP3
  • HDMI Output (Upscale 1080p for DVD)
  • Stylish Quartz design
  • BRAVIA Sync
  • No wifi, No internet, wired speakers, No aux, RCA and optical IN
  • very good sound quality
Sony Soundbar HT-S100F/CEA3 2ch with Bluetooth
Electronics, Home Theatres & DVD Players, Sound Bar
₦218,000.00
  • Bluetooth Connection
  • 2 Channels: 2 Speaker Setup
  • Bass Reflex Speaker
  • One-cable HDMI ARC
  • USB Port
  • S-Force Front Surround
Sony Home Theatre HT-S500RF 5.1ch Dolby Digital Soundbar
  • Premium Design Diamond shape Punching metal Grill
  • Dolby Digital Audio for Real 5.1 Ch experience with
  • Realize high sound pressure with 1000W Power output
  • Additional Front Tweeter for high sound clarity
  • Powerful Bass with 18 cm big Subwoofer
  • Easy & Clean Set-up straight out of the box1
Logitech Driving Force Racing Wheel G29
Electronics
  • 10.24" Racing Wheel
  • 3-Pedal Set
  • 900° Steering Rotation
  • Dual-Motor Force Feedback
  • Directional Pad | PS4 Buttons
  • 24-Point Selection Dial | /- Buttons
  • LED Indicator Lights
  • Sony PS4/PS3 & Windows PC Compatible
LG Home Theatre AV Receiver 10 ARX
  • Brand: LG
  • Power Output - Total: 2300W
  • 4.2Ch
  • Bass Blast
  • Dual Subwoofer
  • BT, Smart DJ
  • HDMI 3 in & 1 out
LG Mini Audio System, Multi Color lighting, CL87 2350W
LG XBOOM CL87 2350W Mini Hi-Fi System
LG XBOOM CL87 2350W Mini Hi-Fi System – General Information: LG Hifi Mini System 2350 cranking watts, the party starts