Home » Shop » LG TV 55 Inch OLED 4K Smart TV with AI THINQ | TV55A1PVA
LG OLED Smart TV 65 Inch 4K with AI ThinQ 65C1PVB
LG OLED Smart TV 55 Inch 4K with AI ThinQ 55C1PVB ₦0.00
Back to products
LG TV 65 Inch OLED G1 Series, Gallery Design 4K Cinema HDR
LG TV 65 Inch OLED G1 Series, Gallery Design 4K Cinema HDR ₦0.00
LG TV 55 Inch OLED 4K Smart TV with AI THINQ | TV55A1PVA
₦0.00
Compare
Add to wishlist
Categories: Electronics, OLED TV, Smart TV, TV
Description
LG TV 55 Inch OLED 4K Smart TV with AI THINQ | TV55A1PVA – General Information:
True Cinema Experience55” OLED AI THINQ ,Built In Satellite Receiver, SMART, 2USB, AV,3HDMI,Magic Remote,True Cinema Experience, LG offers superior appliances such as washing machines, televisions, air conditioners, refrigerators, and chest freezers. EscapadeNg also has interesting Home & Kitchen deals with countrywide shipping. Buy at the best price on Escapade Nigeria.
LG TV 55 Inch OLED 4K Smart TV with AI THINQ | TV55A1PVA – Key Features:
  • 55” OLED AI THINQ
  • Built In Satellite Receiver
  • SMART
  • 2USB
  • AV
  • 3HDMI
  • Magic Remote
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “LG TV 55 Inch OLED 4K Smart TV with AI THINQ | TV55A1PVA” Cancel reply
Compare
Logitech Stereo Speaker USB Powered Z120
Electronics
₦40,000.00
  • Dual Satellite Stereo Speakers
  • 3.5mm Audio Input Jack
  • USB-Powered
  • Volume and Power Controls
  • Compact and Tidy
Sony Soundbar HT-S100F/CEA3 2ch with Bluetooth
Electronics, Home Theatres & DVD Players, Sound Bar
₦218,000.00
  • Bluetooth Connection
  • 2 Channels: 2 Speaker Setup
  • Bass Reflex Speaker
  • One-cable HDMI ARC
  • USB Port
  • S-Force Front Surround
LG Home Theatre System AUD LHD667 4.2CH 600W
Home Theatres & DVD Players, Home Theatre, Electronics
  • 600 W
  • 2.2 CH
  • SECURITY
  • 2 Speakers
  • Bluetooth
  • DVD AUDIO
  • HDMI, USB
Sony Home Theatre HT-S500RF 5.1ch Dolby Digital Soundbar
  • Premium Design Diamond shape Punching metal Grill
  • Dolby Digital Audio for Real 5.1 Ch experience with
  • Realize high sound pressure with 1000W Power output
  • Additional Front Tweeter for high sound clarity
  • Powerful Bass with 18 cm big Subwoofer
  • Easy & Clean Set-up straight out of the box1
LG TV OLED 55 C8 Inch 4K Ultra HD Smart OLED55C8PUA
TV, OLED TV, Smart TV, Electronics, Ultra HD
LG HIFI Audio System 720W XBOOM AUD 45CJ
LG HIFI AUDIO SYSTEM 720W XBOOM AUD 45CJ – General Information: It’s time to get the party started! Pump up
Sony Home Theatre HT-RT40/MEA3 Cinema Soundbar
  • Real 5.1 channel surround sound provides immersive sound
  • One-touch wireless listening with NFC and Bluetooth
  • Music center app compatibility, Power Consumption: 85 W; Power Requirement: AC 220 - 240V, 50/60 Hz