LG TV 32 Inch LED FULL HD LR500BPVA
Click to enlarge
Home » Shop » LG TV 32 Inch LED FULL HD LR500BPVA
HP Laptop 15s-FQ508NIA Intel Core i5
Back to products
LG TV 32'' LQ600 HD Smart TV
LG TV 32'' LQ600 HD Smart TV ₦0.00
₦214,000.00
Compare
Add to wishlist
Categories: Awoof Promo, Electronics, FULL HD TV, TV
Description
LG TV 32 Inch LED FULL HD LR500BPVA – General Information:
LG 32 inch LED TV FULL HD LR500BPVA
LG TV 32 Inch LED FULL HD LR500BPVA – Key Features:
  • Screen Size: 32-Inch
  • Resolution: 1366 x 768 Full HD
  • Audio Output: 10W
  • Speaker System: 2.0 ch
  • Audio Codec AC3 (Dolby Digital), AAC, FLAC, PCM, MP3
  • HDMI Port 2
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “LG TV 32 Inch LED FULL HD LR500BPVA” Cancel reply
Compare
LG TV LED Smart 50 Inch 4K 50UM7340
TV, Smart TV, Electronics
₦0.00
  • AI Smart. The New Smart Evolved by AI.
  • 4K Resolution A New Standard for High Definition
  • Quad-Core Processor The Origin of 4K Images
  • True Color Accuracy
  • 4K Active HDR for Incredible Detail
  • DTS Virtual:X Adding Another Dimension to Sound
LG LED TV 32LJ510
TV, OLED TV, Electronics
₦0.00
  • Display Type: LED
  • BLU Type (only for LED series): Direct
  • Panel Type (only for LCD series): RGB
  • Digital TV Reception(Terrestrial, Cable, Satellite): DVB-T2/C Analog (DVB-T2/C)
  • Audio Output / Speaker System: 10W/2ch
  • Speaker type: Down Firing
  • TV Installation Type: Yes
Sony Home Theatre MHC-V21D Portable Party System
Home Theatres & DVD Players, Home Theatre, Electronics
  • Compact & portable party system
  • Integrated DVD player with HDMI ARC
  • Bluetooth & NFC wireless connectivity
  • Angled speakers for a wider soundstage
  • Karaoke and guitar inputs
  • Speaker Light
LG HIFI Audio System AUD 990K (BABA)
Electronics, Home Theatres & DVD Players
  • All In One HiFi System
  • Xboom
  • 18000W RMS
  • Multi Bluetooth
  • DJ
  • Sparkle Lighting
  • Vocal Effects&Karaoke star.
LG Home Theatre AUD 675LHD Channel Sound Tower
₦439,000.00
  • power: 1000W
  • Channel: 4.2ch
  • Type:  sound tower
  • powerful bass blast: Yes
  • Bluetooth: Yes
  • USB: Yes
  • 2speaker: Yes (2)
Sony Home Theatre HT-RT40/MEA3 Cinema Soundbar
  • Real 5.1 channel surround sound provides immersive sound
  • One-touch wireless listening with NFC and Bluetooth
  • Music center app compatibility, Power Consumption: 85 W; Power Requirement: AC 220 - 240V, 50/60 Hz
  • Enjoy your favorite playlist by just plugging in your USB
  • Tallboy speakers
Sony Television 55 Inches 4K Smart/Android TV KD
TV, ANDROID TV, Electronics
  • Brand: Sony
  • Size: 55 Inches
  • USB Port: Yes
  • HDMI: Yes
  • 4K
  • HDR
  • Smart/Android
LG Hi-Fi Audio System AUD 550K (PIKIN)
  • All In One HiFi System
  • Xboom
  • 500W RMS