Cosmos Inverter Battery Deep Cycle 12V/200Ah Gel
Click to enlarge
Home » Shop » Cosmos Inverter Battery Deep Cycle 12V/200Ah Gel
Haier Thermocool Tec Digital Stabilizer 5000VA
Haier Thermocool Tec Digital Stabilizer 5000VA ₦209,000.00
Back to products
Haier Thermocool Tec Generator PTR SML CAPT 2500MS 2.5kVa/2kw
Haier Thermocool Tec Generator PTR SML CAPT 2500MS 2.5kVa/2kw ₦135,000.00
₦320,000.00
  • Sealed and Maintenance Free Operation
  • Recombination Technology maintenance-free
  • Fast Recharge
  • Pollution-free
Compare
Add to wishlist
Categories: Generators & Power Supplies, Inverter Batteries, Inverters & Solar Solutions
Description
Cosmos Battery Deep Cycle 12V/200Ah Gel Inverter Battery – General Information:
Cosmos Battery Deep Cycle 12V/200Ah Gel Inverter Battery – Key Features:
  • Lead proff Construction – non-spillable
  • ABS material that increases the strength of battery container
  • Superior Quality and Reliability
  • High quality AGM Separator – Extends Battery Cycle Life and Prevents Micro Short-circuit
  • Exceptional Deep Dischage Recovery
  • Low self-discharge
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Cosmos Inverter Battery Deep Cycle 12V/200Ah Gel” Cancel reply
Sold out
Mercury Inverter 5KVA MH5000
Compare
Mercury Inverter 5KVA MH5000
Inverters & Solar Solutions, Inverters, Generators & Power Supplies
Mercury Inverter Battery Deep Cycle 12V/200AH
Inverters & Solar Solutions, Inverter Batteries, Generators & Power Supplies
Haier Thermocool Generator TEC IGWE 8500ES 7.5KVA/6KW
Generators & Power Supplies, Generators, Thermocool Generator
  • Performance Power Output: 6000W (Rated), 6500W (Max)
  • Load required: 5 pcs 60W bulb, 4 pcs 100W fan, 2 pcs 200W TV, 1 piece 75W Home Theatre, 1 piece 100W DVD, 1 piece 50W DSTV Decoder, 2 pcs 1.0hp AC, 2 pcs 1.5hp AC, 1 piece 270W large size fridge/freezer.
  • Power factor : cosɸ 1
  • Start method: Key
  • Carburetor automatic fuel shut-off: Yes
  • Low oil shut down: Yes
Mercury Inverter 3KVA MH3500
Read more
20KVA Relay Voltage Stabilizer (45-280V)
Prag Voltage Stabilizer Relay 20KVA (45V-280V)