Cosmos Inverter Battery Deep Cycle 12V/200Ah Gel
Click to enlarge
Home » Shop » Cosmos Inverter Battery Deep Cycle 12V/200Ah Gel
Haier Thermocool Tec Digital Stabilizer 5000VA
Haier Thermocool Tec Digital Stabilizer 5000VA ₦209,000.00
Back to products
Haier Thermocool Tec Generator PTR SML CAPT 2500MS 2.5kVa/2kw
Haier Thermocool Tec Generator PTR SML CAPT 2500MS 2.5kVa/2kw ₦135,000.00
₦320,000.00
  • Sealed and Maintenance Free Operation
  • Recombination Technology maintenance-free
  • Fast Recharge
  • Pollution-free
Compare
Add to wishlist
Categories: Generators & Power Supplies, Inverter Batteries, Inverters & Solar Solutions
Description
Cosmos Battery Deep Cycle 12V/200Ah Gel Inverter Battery – General Information:
Cosmos Battery Deep Cycle 12V/200Ah Gel Inverter Battery – Key Features:
  • Lead proff Construction – non-spillable
  • ABS material that increases the strength of battery container
  • Superior Quality and Reliability
  • High quality AGM Separator – Extends Battery Cycle Life and Prevents Micro Short-circuit
  • Exceptional Deep Dischage Recovery
  • Low self-discharge
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Cosmos Inverter Battery Deep Cycle 12V/200Ah Gel” Cancel reply
Compare
Haier Thermocool TEC Generator BoboMax 2500MS 2.5KVA/2KW
Generators & Power Supplies, Generators, Thermocool Generator
Rated 1.00 out of 5
  • Product Description: Gasoline Generator Set
  • Liquide required: 5 pcs 60W bulb, 3 pcs 80W fan, 1 piece 200W TV, 1 piece 100W Home Theatre, 1 piece 1.0hp AC, 1 piece 150 ltrs medium size fridge /freezer.
  • Power Output (Rated) : W: 2000
  • Power Output (Max) : W: 2200
  • VOltage: 230
  • Current: 8.7
  • Frequency: 50Hz
  • Voltage DC: 12V
  • Current Dc: 8.3V